Program XI edycji

W dniach 14 – 17 czerwca 2018 roku po obu stronach granicy wystąpią  zespoły z  Filipin,  Niemiec,  Stanów Zjednoczonych i Polski. W ostatnim dniu chóry festiwalowe wystąpią z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej z Filharmonii Gorzowskiej w koncercie finałowym  wykonując m.in. Mszę Koronacyjną C-dur W.A. Mozarta.

Kilka słów o festiwalu…

Już od lat 70. XX wieku Szczecin był rozpoznawalny jako silny ośrodek muzyki wokalnej. Przez sale koncertowe Szczecina przez dziesięciolecia przewinęły się zespoły z niemal wszystkich krajów europejskich, występujące obok najlepszych chórów szczecińskich. Istniało ogromne zapotrzebowanie na międzynarodową imprezę śpiewaczą o zasięgu i randze odpowiadającej pozycji i znaczeniu szczecińskiego ruchu śpiewaczego.

Czytaj dalej

O organizatorach…

Międzynarodowy Festiwal Chóralny jest imprezą cykliczną, która przez lata swojego istnienia stała się rozpoznawalnym wydarzeniem, kontynuującym tradycje chóralnego Szczecina, zakorzenionym w świadomości uczestników i gości. Do 2010 roku organizatorem Festiwalu był Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Od 2012 roku ciężar organizacji Festiwalu spoczywa na Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Polskim Związku Chórów i Orkiestr przy aktywnej współpracy Niemieckiego Związku Chóralnego.
Czytaj dalej

Cel imprezy

Festiwal – to przedsięwzięcie integrujące środowiska związane z popularyzowaniem muzyki chóralnej, a także prowadzące działalność edukacyjną w zakresie wykonawstwa i interpretacji muzyki polskiej i zagranicznej. Możliwość podzielenia się własną kulturą z innymi uczestnikami idzie tu w parze ze świadomością potęgi wspólnoty, której symbolicznym wyrazem będzie wykonanie przez wszystkich uczestników Festiwalu utworu finałowego.
Czytaj dalej